HOME

Wood Core House z nagrodą Start-up Challenge 2021

614c53f99843b o xlarge

Wood Core House z nagrodą Start-up Challenge 2021. Nagrodę dla firmy z Jaworzna wręczono podczas EKG. Ich dom modułowy to przyszłość?

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, w ramach konkursu Startup Challenge 2021, produkt firmy Wood Core House – Wood Pack – zwyciężył w kategorii TRADITION & MODERNITY. Zdaniem kapituły konkursu: „Wood Pack to nie tylko gotowy produkt, ale i sprawdzona, przetestowana technologia, za którą stoją lata doświadczeń i badań”.

Wood Pack to nowy standard prefabrykacji w Polsce. W pełni odpowiada on na wyzwania, jakie stoją przed budownictwem XXI wieku.
Oferowany przez firmę system modułowych konstrukcji szkieletowych z wykorzystaniem drewna konstrukcyjnego KVH to zdaniem ekspertów- technologia, która wyróżnia się na rynku pod kątem wysokiej jakości i bezpieczeństwa.

Europejski Kongres Gospodarczy © Wood Core House
Europejski Kongres Gospodarczy © Wood Core House

Szybko – Bezpiecznie – Ekologicznie, tak buduje się w systemie Wood Core House

  • szybkie wznoszenie budynków szkieletowych
  • prosty montaż = 6 dni, 3 osoby, bez ciężkiego sprzętu
  • dostępność konstrukcji
  • 50 lat gwarancji
  • przebadany system konstrukcji – 3 lata badań na Politechnice Śląskiej
  • budynek odporny na huraganowe wiatry
  • wysoka jakość produktu, każdy element certyfikowany
System Wood Pack © Wood Core House
System Wood Pack © Wood Core House

Jak działa system Wood Pack?

System Wood Pack to gotowa do montażu konstrukcja szkieletowa składająca się z powtarzalnych modułów konstrukcji budynku wraz ze wszystkimi niezbędnymi łącznikami. System oferuje inwestorom budowę domów drewnianych w całkowicie przebadanej i prostej w montażu metodzie wznoszenia konstrukcji drewnianych. Opracowany system pozwala na zaprojektowanie praktycznie każdej bryły budynku szkieletowego.

Dzięki prefabrykacji, konstrukcje drewniane można zrealizować dużo szybciej, niezależnie od warunków atmosferycznych, a także maksymalnie optymalizować wykorzystanie surowca. System Wood Pack pozwala firmom i deweloperom na realizację większej ilości inwestycji oraz ograniczenie kosztów. Możliwe jest to dzięki krótkiemu czasowi realizacji zamówienia (modułowe elementy konstrukcji budynku w 80 proc. dostępne są od ręki) oraz łatwości montażu. Dwu-trzyosobowa ekipa (bez konieczności użycia ciężkiego sprzętu) jest w stanie postawić dom w stanie surowym otwartym o powierzchni 100 m2 w ciągu sześciu dni. Prefabrykacja i związane z tym precyzyjne wykonanie elementów ścian w hali produkcyjnej, które nie wymagają żadnego docinania na placu budowy, jednocześnie przekłada się na zminimalizowanie ryzyka popełnienia błędów przy montażu, a tym samym późniejsze użytkowanie i komfort mieszkania. Zaproponowany przez nas proces produkcji sprawia, że ilość odpadów przypadających na dom o powierzchni 136 m2 to zaledwie 0,15 m3 – mówi Radosław Bańkowski, współwłaściciel, dyrektor ds. handlowych Wood Core House.

Wyniki przeprowadzonych na Politechnice Śląskiej badań pokazały, że nasz modułowy system wytrzymuje sześciokrotnie większe obciążenia, niż dopuszczają obowiązujące normy krajowe i europejskie. Badania potwierdzają, że Wood Pack przewyższa wymagania nośności stawiane konstrukcjom dwukondygnacyjnym. Planujemy rozwijać tę technologię i wykorzystać dla obiektów wielokondygnacyjnych. Wstępny projekt budynku wielorodzinnego został pozytywnie zaopiniowany przez biegłego rzeczoznawcę pożarowego, biuro konstrukcyjne oraz firmy wykonujące pozostałe instalacje. Bezpieczeństwo to czynnik, który od samego początku był rdzeniem naszych działań, dlatego oprócz przeprowadzenia badań, wszystkie elementu systemu są atestowane. Wood Pack posiada także certyfikaty NRO, REI 120 i REI 90, potwierdzające nierozprzestrzenianie ognia zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz – mówi Radosław Bańkowski, współwłaściciel, dyrektor ds. handlowych Wood Core House.