HOME

Jubileusz 15-lecia Abies Austria

12 scaled

15 lat Abies Austria - impreza jubileuszowa w Polsce

Od 2006 roku Abies Austria Holzverarbeitung GmbH produkuje lite drewno konstrukcyjne (w skrócie KVH) w Oberweis koło Gmunden. Rocznie przetwarza się tutaj ponad 100 000 m³ drewna. W ostatnich latach w zakładzie w Oberweis stale inwestowano w produkcję. W 2018 roku uruchomiono nowe centrum obróbcze CNC oraz prasę do produkcji drewna Duo i Trio.

W tym roku, w 15. roku istnienia ABIES Austria, zainwestowaliśmy w trzecią linię produkcyjną do produkcji drewna konstrukcyjnego i uruchomiliśmy ją”, mówi dyrektor zarządzający, inż. Andreas Maxwald. Z tej okazji tegoroczny wyjazd firmowy po 1,5 roku pandemii odbył się do centrum dystrybucji w Polsce.

Również w siedzibie ABIES Polska sporo zainwestowano w tym roku. Zakupiono nową nieruchomość oraz utworzono nowe powierzchnie magazynowe i sprzedażowe. Na terenie ABIES Polska odbyło się wspólne świętowanie 15-lecia. Dyrektor ABIES Austria Andreas Maxwald podziękował całemu zespołowi ABIES Austria i ABIES Polska za ogromne zaangażowanie które wszyscy wnieśli w rozwój firmy na przestrzeni lat. Pan Maxwald miał również okazję podziękować swojemu wiernemu towarzyszowi i przyjacielowi Günterowi Hessenbergerowi, który przeszedł na emeryturę jako dyrektor techniczny ABIES Austria na początku 2021 roku. Imprezę jubileuszową zakończył trzydniowy pobyt w Polsce z licznymi atrakcjami programowymi.