HOME

Powłoki Koch & Schulte

Logo Koch & Schulte

Woda to nasza siła

Przyszłość należy do wodorozcieńczalnych powłok do drewna. Szybki rozwój przemysłu surowcowego umożliwia tworzenie formuł, które w wielu zakresach przewyższają właściwości systemów opartych na rozpuszczalnikach organicznych. Tendencja ta jest dodatkowo wzmacniana przez dyrektywę Parlamentu Europejskiego o lotnych związkach organicznych i coraz większą świadomość konsumentów. Dlatego też nasze produkty oparliśmy formuły na bazie wody i staliśmy się liderami w tej dziedzinie.

Produkty dla rzemiosła i przemysłu

Sprawdzone produkty do zabezpieczenia i uszlachetnienia drewna
holz hell

Podkłady gruntujące

Podkłady chronią przed przebarwieniami wywołanymi promieniami UV, ograniczają wnikanie rozpuszczalnych w wodzie, barwionych składników drewna, chronią przed gniciem, sinizną, pleśnią i owadami oraz poprawiają przyczepność i trwałość kolejnych warstw.

bienenwachs

Lazury

Lazury do drewna umożliwiają dekoracyjne projektowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Nadają się jako warstwa pośrednia i/lub nawierzchniowa.

abperlen

Oleje

Oleje do drewna zapewniają od lekkiej do ekstremalnej hydrofobowości, wnikają głęboko w drewno i w zależności od produktu, są również dostępne z ochroną przed promieniowaniem UV i/lub ochroną przed gniciem, pleśnią, sinizną i owadami.

schwedenhaus

Powłoki kryjące

Trwałe stabilne powłoki nawierzchniowe w wielu atrakcyjnych kolorach standardowych lub za dopłatą w kolorystyce według palety kolorów RAL K7.

LIGNOPRO®

Bazując na naszych sprawdzonych produktach do ochrony drewna, LIGNOPRO® zapewnia indywidualnie dopasowane receptury dla określonych wymagań. Oprócz doskonałych właściwości ochrony drewna, produkty są również zaprojektowane z myślą o optymalizacji obróbki maszynowej. Niezależnie od tego, czy zanurzasz, natryskujesz czy szczotkujesz maszynowo – dzięki LIGNOPRO® firmy KOCH & SCHULTE łączysz najlepszą możliwą ochronę drewna z optymalnymi metodami obróbki, aby osiągnąć niezmiennie wysoką jakość wyników produkcyjnych.
bsh varnish 01

LIGNOPRO® BSH-Varnish

Wykonanie powłoki na długich elementach z drewna warstwowo klejonego jest szczególnym wyzwaniem. Wspólnie z wiodącymi producentami drewna klejonego opracowaliśmy produkty, które zapewniają doskonałą ochronę, uwzględniając równocześnie aspekty wizualne i optymalną obróbkę. Mimo to jesteśmy w stanie zaoferować te produkty zapewniając doskonały stosunek ceny do jakości.

Chętnie również dostosujemy dla Państwa istniejące receptury lub skomponujemy powłoki zgodnie z Państwa specyfikacją. Nasze powłoki dla drewna BSH charakteryzują się wysoką zawartością cząstek stałych, co zapewnia funkcjonalność powłoki uwzględniając projektowane naprężenia w elementach. Dodatkowe opcje, takie jak hydrofobowość, ochrona przed promieniowaniem UV lub film ochronny, dodatkowo zwiększają stopień ochrony i obejmują szczególnie wymagające scenariusze zastosowań.

baubuche 01

LIGNOPRO® BauBuche-Varnish

Stosowanie drewna bukowego jest dozwolone tylko w klasach użytkowania 1 i 2, w których materiał jest chroniony przed bezpośrednim działaniem czynników atmosferycznych. Buk wykazuje większe wymiary pęcznienia i skurczu niż drewno iglaste. Kontakt z wilgocią może prowadzić do znacznego pęcznienia przekroju, zwłaszcza w obszarze cięć czołowych, takich jak końce belek, uskoki, nacięcia i otwory.

Ponadto kontakt z wilgocią prowadzi do przebarwień. Ponieważ nie można całkowicie wykluczyć oddziaływanie warunków atmosferycznych na elementy drewniane w fazie budowy, opracowaliśmy odpowiedni system powłoki, który zapewni tymczasową ochronę buku przed wilgocią podczas transportu i montażu.

Profesjonalna ochrona drewna

Ponad 30 lat doświadczenia

Od ponad 30 lat zajmujemy się zabezpieczaniem drewna. Jako manufaktura w segmencie MŚP oferujemy wysokiej jakości, indywidualnie dopasowane środki do powlekania drewna do wszystkich możliwych obszarów zastosowań. Nasze produkty wykonane są wyłącznie z wysokiej jakości surowców i przekonują do siebie najwyższą jakością. Przekłada się to zwłaszcza na wysoką odporność na warunki atmosferyczne, wydłużenie okresów pomiędzy konserwacją i na łatwą aplikację. Dzięki naszym powłokom powierzchnie drewniane zyskują na trwałości.

Nowoczesne systemy powłok

Zastosowanie wysokiej jakości surowców, nowoczesne laboratoria i doświadczenie naszych pracowników w dziedzinie badań i rozwoju oraz produkcji umożliwia nam tworzenie produktów na najwyższym poziomie technicznym. Dla nas jakość jest na pierwszym miejscu.

Doradztwo techniczne

Nasz zespół sprzedażowy jest do Państwa dyspozycji również w kwestiach technicznych. Telefonicznie lub osobiście na miejscu – nasi specjaliści wspierają Państwa swoimi kompetencjami.

Krótkie terminy dostaw

Dzięki naszej wieloletniej współpracy z wieloma spedycjami i firmami kurierskimi dostawy na terenie kraju realizujemy bardzo sprawnie.

Wysoka jakość dla rzemiosła i przemysłu

Jesteśmy idealnym partnerem dla stolarni, producentów konstrukcji drewnianych, a także podmiotów handlu oraz przemysłu drzewnego. Postrzegamy siebie jako dostawcę, ale również jako długotrwałego partnera naszych klientów, dostarczającego najwyższą jakość za rozsądną cenę. Nasze produkty opracowujemy i ulepszamy w oparciu o praktykę. Oczywiście zawsze przy uwzględnieniu wymagań użytkownika. Przy większych dostawach oferujemy również indywidualne modyfikacje techniczne pod kątem indywidualnych potrzeb klienta.

Zrównoważony rozwój

Nasze powłoki do drewna na bazie wody przekonują pod każdym względem: intensywne krycie, krótkie czasy schnięcia oraz rezultat w postaci wysokogatunkowych, szlachetnych powłok – to wszy- stko sprawia, że spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Farby łatwo się nakłada, a narzędzia można po prostu myć wodą. We wnętrzach nie występuje odczuwalne obciążenie nieprzyjemnym zapachem. Kolejnym istotnym aspektem jest to, że projektujemy nasze produkty w taki sposób, aby zminimalizować późniejsze nakłady po stronie klienta. Jeżeli np. lakier wierzchni nie łuszczy się, nakład pracy na późniejsze odświeżanie jest znacząco mniejszy. Nawet jeśli zastosowanie powłok na bazie wody wiąże się dla Państwa ze złym doświadczeniem, trzeba pamiętać, że technologia rozwija się w niesamowitym tempie. Dziś powłoki do drewna na bazie wody przekonują pod każdym względem. Aktywnie podjęliśmy wyzwanie, a nasze produkty wyznaczają standardy na rynku.