HOME

Porces produkcji RETRO

Proces produkcji drewna postarzanego

Jakość drewna jako podstawowe wymaganie

Krok 1

Surowcem dla RETRO jest drewno górskie z lokalnych, zarządzanych w sposób zrównoważony lasów. Aby uzyskać pożądany wygląd, należy wybrać go z wielką wiedzą i pasją w skomplikowanym procesie sortowania. Ten krok gwarantuje stałą jakość RETROTIMBER. Po starannym wyselekcjonowaniu drewna okrągłego jest ono cięte w tartaku przy użyciu najnowocześniejszej technologii w celu dostosowania go do przyszłego zastosowania.

Krok 2

Skrupulatnie skoordynowana interakcja między temperaturą, wilgotnością i czasem prowadzi do pożądanej wizualnej transformacji drewna. Kolor jest tym, co najbardziej zmienia się w tym procesie, nadając drewnu jego niepowtarzalny charakter. W porównaniu do konwencjonalnego parowania drewna, opracowany przez naszą firmę proces obróbki RETRO jest znacznie bardziej złożony i czasochłonny. Drewno jest traktowane bardzo delikatnie, aby w jak najmniejszym stopniu wpływać na jego właściwości.

Zabieg RETRO: unikalne know-how
Suszenie drewna

Krok 3

Suszenie drewna jest istotną częścią naszego procesu produkcyjnego. Tylko staranne suszenie gwarantuje zachowanie właściwości konstrukcyjnych produktów budowlanych oraz jakość produktów do wykończenia wnętrz. Z tego powodu drewno RETRO w dużym stopniu polega na technologii suszenia próżniowego. Zapewnia to szybki, delikatny i przede wszystkim bardzo wysokiej jakości proces suszenia.

Krok 4

Drewno RETRO może być dostarczany z różnymi typami wykończenia powierzchni. W zależności od życzeń klienta możemy powierzchnie strugać, szczotkować, ciosać lub dodawać ślady po robaku. Ciosana powierzchnia emanuje przytulnością. To rustykalne wykończenie jest szczególnie popularne w przypadku tradycyjnych konstrukcji drewnianych. Szczotkowana powierzchnia jest bardzo popularna w nowoczesnych konstrukcjach drewnianych. Szczotkowanie pozwala nadać powierzchni drewna bardziej wyrafinowaną strukturę.

Przetwarzanie – niepowtarzalny charakter
Kontrola jakości i dostawy

Krok 5

Stały nadzór poszczególnych etapów produkcji pozwala nam zagwarantować niezmiennie wysoką jakość produktu. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu i ścisłej współpracy z naszymi partnerami udało nam się rozwinąć rozległą sieć logistyczną. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprostać skomplikowanymi i krótkoterminowymi dostawami ku zadowoleniu naszych klientów.

Rodzaje wykończeń RETRO