HOME

Osiedle drewnianych domów

Osiedle 11-stu drewnianych domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej

Prezentowane osiedle to 11 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej wykonane w modułowym systemie Wood Core House. Budynki w konstrukcji drewnianej, dwukondygnacyjne każdy o powierzchni użytkowej ok 108 m2 dają finalnie powierzchnię użytkową wszystkich budynków na poziomie 1 177,50 m2.

Wyzwanie

Wyzwaniem przy realizacji tej inwestycji był krótki czas budowy – osiedle musiało powstać w 6 miesięcy do stanu deweloperskiego. Kluczowym było wykonanie konstrukcji drewnianej budynków w maksymalnie najkrótszym czasie.

Wykorzystując technologię Wood Core House, opartą na prefabrykacji, w 6 tygodni wyprodukowane zostało 11 konstrukcji budynków – każdy o powierzchni ok 108 m2 (sumarycznie powierzchnia użytkowa 1 177,50 m2). Konstrukcje składające się z małych modułów, zostały przetransportowane z Jaworzna do Łodzi 9-cioma transportami.  Prefabrykowane elementy systemu Wood Core House montowane są bez użycia dźwigu, co znacznie obniżyło koszty budowy inwestycji.

System umożliwia zastosowanie ogrzewania podłogowego na piętrze oraz ciężkiego pokrycia dachu, a to z kolei poprawia akustykę pomieszczeń i ogólny komfort użytkowania.

Spełniliśmy wysokie wymagania jakie zostały postawione przez Inwestora w zakresie technologii oraz czasu realizacji. Polecamy system Wood Core House  wszystkim chcącym realizować budowy szybko i bezpiecznie.

Dane techniczne

  • Inwestor: Polskie Domy Drewniane
  • Powierzchnia użytkowa: 1 177,50 m2
  • Czas produkcji konstrukcji 11- stu budynków: 6 tygodni
  • Czas montażu konstrukcji 11-stu budynków: 2 miesiące
  • Przekazanie osiedla w stanie deweloperskim: 9 miesięcy