HOME

Dzień otwarty Abies Polska

2 scaled
8 scaled
Prezentacja złącza klinowego belki KVH © Abies Polska

Dzień pełen nowości i atrakcji

Dla naszych gości przygotowaliśmy prezentacje produktów renomowanych firm z branży, takich jak Holz Technic (technika zamocowań i systemy asekuracyjne), Koopmans (specjalista od powłok do drewna), Terafest (kompozyt na taras i elewację) i Makita (elektronarzędzia).

Nie zabrakło również konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, a dla dobrej atmosfery czekał grill i inne poczęstunki.

Obszerny asortyment z techniki zamocowań i systemów asekuracyjnych

Tego dnia przybliżyliśmy wam markę Holz Technic. Zaprezentowaliśmy nowoczesne złącza do zastosowań w budownictwie mieszkaniowym, dla małej architektury, ale również stosowanych w przemyśle. Przedstawiliśmy jak wyglądają innowacyjne rozwiązania dla asekuracji przy wykonywaniu prac na wysokości. W tym celu zaprosiliśmy zespół techniczny producenta powyższych produktów, którym jest Rothoblaas.

Prezentacja kleju epoksydowego

Klej epoksydowy dwuskładnikowy tiksotropowy (gęsty) do zastosowań konstrukcyjnych. Aplikowany poprzez wstrzykiwanie przede wszystkim do otworów poziomych lub pionowych wykonanych w belkach z drewna klejonego, litego, w ścianach murowanych i w betonie zbrojonym. Pokazaliśmy zastosowanie na przykładzie łączenia dwóch belek za pomocą dwóch prętów gwintowanych. W ten sposób wykonane połączenie jest dopuszczone do przenoszenia wszelkich obciążeń statycznych, w tym na rozciąganie.

Elektronarzędzia dla profesjonalistów

Marzysz o niezawodnych narzędziach w pracy lub w twoim prywatnym warsztacie? U nas mogłeś je przetestować i się sam przekonać który sprzęt firmy Makita najlepiej do ciebie pasuje. Jeśli jesteś fanem markowych gadżetów na budowę to i takie się tu znalazły 🙂

Dla domu i ogrodu

Na co dzień oferujemy wam bardzo szeroki asortyment i nie zawsze uda się zapewnić dogłębną prezentację produktu. Dlatego na ten dzień się dla was przygotowaliśmy. Przygotowaliśmy wzorniki kolorów dostępnych powłok do drewna oraz obszerną wystawę drewna profilowanego. Można było oglądnąć pomysłowe przykłady zastosowania naszego asortymentu w dziedzinie małej architektury, pergoli czy domku ogrodowego. Wystawa kompozytów na taras lub elewację pozwoliła przekonać się o jakości oferowanych produktów.

Praktyczne zastosowania produktów których może jeszcze nie znałeś

Próbowałeś kiedyś uzupełnić ubytki w drewnie dedykowanym klejem zamiast klasycznej szpachli? U nas mogłeś to wypróbować. Mierzysz się na budowie z przepustami w konstrukcjach szkieletowych a chciałbyś je poprawnie i trwale wykonać? Przykłady taśm izolacyjnych Holz Technic powinny w tym pomóc. Nie wiesz jak wykonać estetyczne połączenie konstrukcji? Może ukryte złącza typu jaskółczy ogon są właśnie dla ciebie.

Coś dla przyjemności

Ze strony wystawców nie zabrakło pomysłowości i zaangażowania w konkursy. Dla mniej odważnych uczestników również znalazły się darmowe gadżety :). Rolę edukacji połączonej z zabawą zapewnił nasz Quiz z dziedziny konstrukcji drewnianych. Oczywiście nie mogło zabraknąć dla lepszej integracji i znakomitej atmosfery pysznych kiełbasek z grilla.

Wszystkim gościom jak i wystawcom pragniemy jeszcze raz gorąco podziękować!