HOME

Targi 4Buildings – listopad 2019

Logo 4 BUILDING

W dniach od 15 do 17 listopada 2019 odbyły się w Katowicach targi 4Buildings

4Buildings to unikalna wystawa zaawansowanych technologicznie rozwiązań dla budownictwa. Jest to międzynarodowa, interdyscyplinarna platforma wymiany wiedzy, idei oraz najlepszych globalnych doświadczeń. Na targach nie brakowało ciekawych wykładów odnosząc się dokąd dąży współczesna architektura oraz innowacji technologicznych.

Konstrukcja ściany modułowej Wood Core House.
Konstrukcja Wood Core House © Abies Polska

Godny uwagi program przygotowała firma Wood Core House. 2-dniowa prezentacja firmy miała na celu uświadomieniu zwiedzającym że dzięki skrupulatnym badaniom laboratoryjnym oraz dobrze przemyślanym procesom produkcyjnym możliwe jest wzniesie budynku mieszkalnego w 2 dni. Cały montaż budynku odbywa się bez konieczności użycia ciężkiego sprzętu budowlanego. Wspomniane badania techniczne na Politechnice Śląskiej zapewniają spełnienie wszelkich wymogów prawa budowlanego.

W kwestii bezpieczeństwa producent Wood Core House otrzymał certyfikat NRO nadany po serii badań przeprowadzonych przez Instytut Techniki Budowlanej. Dokument potwierdza, że zastosowanie technologii tego producenta w połączeniu z dowolną formą ocieplenia budynku stanowi przegrodę nierozprzestrzeniającą ognia.

Stawiając na certyfikowane materiały budowlane, między innymi na drewno KVH firmy Abies Polska, powstał zatwierdzony przez Instytut Techniki Budowlanej system „WOOD PACK” – innowacyjny system konstrukcji szkieletowej budynku składający się z prefabrykowanych modułów drewnianych.

2 scaled
Konstrukcja Wood Core House © Abies Polska