HOME

Gala Powiatowych Liderów Przedsiębiorczości 2021

Statuetka powiatowego lidera przedsiębiorczości 2021 dla "Abies polska sp. z o.o."

20 maja odbyła się uroczysta gala, na której wręczono statuetki Powiatowego Lidera Przedsiębiorczości 2021.

Czujemy się zaszczyceni

Firma Abies Polska została uhonorowana statuetką Powiatowego Lidera Przedsiębiorczości. Podczas uroczystej gali, nad którą patronat objęło Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, nagrodę Panu Eugeniuszowi Guettler wręczył osobiście Burmistrz Miasta Pszów Czesław Krzystała.

Czujemy się zaszczyceni i pełni satysfakcji że wysiłek jaki nieustannie wkłada nasz zespół, przyczyniając się tym do rozwoju firmy, jest zauważalny nie tylko w wewnętrznych strukturach firmy ale został on oficjalnie uznany. Z dumą możemy stwierdzić że staliśmy się istotnym ogniwem przedsiębiorczości naszego miasta.

IMG 6698
DSCF50041 scaled

Krótka refleksja

Ostatnie 2 lata dla większości branż z pewnością nie były łatwe, a przynajmniej nakreślone przez wzloty i upadki zostaną nam jeszcze długo w pamięci. Również w naszej branży nie brakowało emocji. Decyzja o dalszych działaniach pomiędzy przezorną strategią a ofensywną postawą w postaci nowych inwestycji z pewnością nie była łatwa dla zarządu firmy.

Stawiając na wspaniałych ludzi, którzy nas otaczają, zaczynając od zaangażowanego zespołu, poprzez lojalnych od wielu lat klientów jak i ze wsparciem miasta Pszów, udało się stworzyć coś, co dla nas i wielu innych jeszcze kilka lat temu wydawało się nie do osiągnięcia. W tym miejscu chcielibyśmy również podkreślić kluczowe wsparcie naszej „rodziny” Abies Austria, która nigdy nie wątpiła w założone przez nas cele.

Podjęta decyzja o przeniesieniu siedziby do Pszowa okazała się strategicznie kluczowa. Nowa nieruchomość o nieprzeciętnym potencjale pozwoliła na zainwestowanie w duży magazyn wysokiego składowania, usprawnienie procedur jak i rozwój lokalnego rynku detalicznego. Zakupiony teren daje nam i w przyszłości możliwość dalszego rozwoju i reagowanie na potrzeby rynku.

O gali

Była to gala jubileuszowa, XX edycja uroczystości uhonorowania przedsiębiorców powiatu wodzisławskiego statuetką Powiatowy Lider Przedsiębiorczości. Dwadzieścia lat organizacji gali świadczy o tym, iż rozwój firm w powiecie wodzisławskim jest niezwykle dynamiczny. Tegoroczna gala odbyła się w sali konferencyjnej domu przyjęć Jordaszka. Prowadzącymi gali byli Robert Krzyżaniak, dziennikarz Radia 90 oraz Krzysztof Respondek, aktor oraz artysta kabaretowy, który był gościem specjalnym.

O liderze

Nagrodę każdego roku otrzymują firmy, które wykazały się zaangażowaniem, nieustannym rozwojem, prowadzeniem zdrowej konkurencji, aktywnym udziałem w życiu społecznym lub wprowadzeniem nowatorskich technologii.

Celem konkursu jest między innymi wzmocnienie współpracy pomiędzy samorządami gospodarczymi a samorządami terytorialnymi, zachęcanie firm działających na rynku lokalnym do zrzeszania się w strukturach samorządu gospodarczego, w celu stworzenia silnej reprezentacji małych i średnich przedsiębiorstw oraz wspieranie rozwoju lokalnych firm poprzez promowanie przedsiębiorstw działających zgodnie z prawem i zasadami etyki.

IMG 6691